Doğrudan Borçlandırma Sistemi

Doğrudan Borçlandırma Sistemi; kurumsal ve ticari firmaların bayi veya müşterilerinden yapacakları fatura tahsilatlarının otomatik olarak Halkbank tarafından gerçekleştirilmesidir.

Elektronik ortamda gönderilen fatura tahsilat bilgileriniz, otomatik olarak Banka sistemine aktarılır ve fatura tutarları vadesi geldiğinde bayilerinizin/müşterilerinizin hesaplarından otomatik virman yöntemi ile alınarak ( ana firma )hesabınıza aktarılır. DBS, kredisiz olabileceği gibi bayilere tahsis edilen kredi limitleri dahilinde HALKBANK garantisi altında da gerçekleştirilebilmektedir.

Halkbank DBS yazılımı Ovotek Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilmiştir. Yazılımın YARDIM ve Kullanım Şartları belgesi için tıklayınız.

DBS Uygulaması, Banka tarafından DBS kapsamında üretilerek firmaya elektronik ortamda iletilen dosyaların okunması, güncellenmesi, firma sistemine yüklenmesi gibi amaçlar için üretilmemiş olup, sadece firma tarafından Banka’ya gönderilecek olan “Fatura Dosyası”nın üretilmesi için kullanılabilecektir. Limit bilgileri sekmesindeki güncel bayi limitleri, gün içerisinde bayiler adına gönderilecek olan fatura tutarlarıyla güncellenmemekte, sadece Banka ftp server’ında yer alan firma adına açılmış dizin altına günlük olarak bırakılan Limit Dosyasını görüntülemektedir. Halkbank DBS Uygulaması aracılığı ile üretilen dosyalar, Banka ftp server’ında firma adına açılacak dizin altına bırakılmaktadır. Aynı dosya, firma tarafından arşivlenmek üzere HBDBS folder’ı içerisindeki “YEDEK” klasörüne de otomatik olarak yaratılmaktadır. Söz konusu dosyaların kaybını önlemek amacıyla firma tarafından yıl sonlarında bu klasör altındaki tüm dosyalar farklı bir klasör altına taşınmalıdır.

Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü soru ve talebinizi bu formu kullanarak bize iletebilirsiniz.
Enter your Email address
Enter your Name
Enter your message
Enter the security code.
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below
Send

 
Mesaj bölümüne iletişim bilgilerinizi yazarsanız size daha hızlı ulaşabiliriz.