Toplu ve İleri Tarihli EFT Programı

Daha önce belirlenen dosya desenine göre hazırlamış olduğunuz EFT/Havale bilgilerinizi içeren dosyayı, elektronik ortamda banka sistemine gönderir ya da Internet Şubesi veya ilgili şubelerimiz aracılığı ile EFT/havale bilgileriniz Halkbank sistemine aktarılır.

Belirlenen gün ve saatte program çalıştırılarak ödemeler otomatik olarak EFT/havale yolu ile yapılır. Bu işlemler sonucunda oluşan akıbet bilgileri firmanıza elektronik ortamda geri gönderilir. Toplu ve İleri Tarihli Eft/Havale Programı Ovotek Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilmiştir. Yazılımın yardım ve kullanım şartları için tıklayınız.

Toplu ve İleri Tarihli Eft/Havale Uygulaması, firma tarafından Eft/Havale işlemlerine ait bilgi ve talimatların girişlerinin yapılarak Banka’ya elektronik ortamda iletilmesi, günlük akıbet dosyalarının okunması, alacaklı hesap bilgilerinin ve Banka’ya gönderilmiş olan eski kayıtların saklanması amacıyla üretilmiş olup, eft/havale işlemlerine ilişkin yazılı talimat asılları aynı gün firmanın bağlı olduğu şubeye iletilmelidir. Söz konusu uygulama aracılığı ile ftp’den aktarılacak olan Akıbet Bilgileri, içinde bulunulan güne ait bilgiler olacaktır. Banka tarafından daha önceki tarihlerde yapılan işlemlerin program aracılığı ile geriye dönük olarak sağlıklı bir şekilde izlenmesi amacıyla, akıbet bilgileri işlem talimatı verilen her gün eft/havale uygulaması aracılığı ile indirilmelidir. EFT/Havale işlemlerine ait akıbet dosyası ve bilgileri sadece uygulama aracılığı ile Banka’ya iletilen işlemlerin akıbetlerini içermekte olup, şube tarafından manuel yapılan işlemler dosya aracılığı ile firmaya bildirilmemektedir. Halkbank Eft/Havale Uygulaması aracılığı ile üretilen dosyalar, Banka ftp server’ında firma adına açılacak dizin altına bırakılmaktadır. Aynı dosya, firma tarafından arşivlenmek üzere “YEDEK” klasörüne de otomatik olarak yaratılmaktadır. Söz konusu dosyaların kaybını önlemek amacıyla firma tarafından yıl sonlarında bu klasör altındaki tüm dosyalar farklı bir klasör altına taşınmalıdır. Firma tarafından verilen eft/havale talimatları, talep edildiği takdirde çift onay ile Banka sistemine iletilebilecektir. Böylece, talimatları giren kullanıcı, şifre bilgisine sahip olacak bir başka kullanıcının onayını almadan talimatları Banka sistemine bırakamayacaktır.

Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü soru ve talebinizi bu formu kullanarak bize iletebilirsiniz.
Enter your Email address
Enter your Name
Enter your message
Enter the security code.
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below
Send

 
Mesaj bölümüne iletişim bilgilerinizi yazarsanız size daha hızlı ulaşabiliriz.