Yazılım Geliştirme > Karp
Register   |  Login

OVOTEK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Karp

ANJİYOGRAFİ RAPORLAMA YAZILIMI

Hastaneniz için merkezi anjiyografi raporlama yazılımı

Hastalarınızın koroner arter hastalıkları ile ilgili kayıtlarının güvende olduğundan emin misiniz ? Acil bir hastanızın geçmiş incelemelerine ve raporlarına ne kadar sürede ulaşabilirsiniz ? Hergün çok sayıda koroner arter hastasıyla ilgili muayene ve inceleme gerçekleştiren kurumlar için hasta takibi ve yapılan işlemlerin hatasız kayıt altına alınması büyük önem arzetmektedir. Bu işlemlerin yazılı metinler halinde saklanması gerekli olduğu gibi belirlenen anormalliklerin yazı dışında grafikler yardımıyla ifade edilmesi de hekimlerimiz için büyük kolaylık sağlamaktadır. Standartlara uymayan , okunmayan , anlaşılmayan özellikle de hazırlaması vakit alan inceleme raporlarınızdan kurtulacak ; “Karp” sayesinde bir kaç dakika içinde kusursuz olarak hazırlayabileceksiniz. “KARP”, kullandığı “.net” teknolojisi sayesinde hızlı erişim, yüksek performanslı veritabanı ve kolay kullanım özelliklerini bir arada bulundurmaktadır. Kurulumdan sonra hiç bir konfigürasyon gerektirmeden çalışmaya başlar. Roportörleriniz, hekimleriniz ve hastane yönetimleri için gerekli modülleri bünyesinde barındırır.

Niçin KARP ' ı tercih etmeliyim?

 • Kusursuz Raporlama
 • Seçilebilen Rapor Tipleri 
 • Özelleştirilebilen Bilgi Alanları
 • Grafik Düzenleme Yetenekleri
 • Şifreli , Güvenli Erişim
 • Personel ve Hekim Performans Takibi 
 • İhtiyaçlarınıza Kulak Veren Yazılım Ekibi KARP konusunda en etkin, en beğenlien ve en güncel yazılım olması yanısıra esnek yapısı ve performansı nedeniyle rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır.

 Karp Ekran Görüntüleri

                         

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

HASTA TAKİBİ

Karp ile takibi yapılacak ve incelenecek hastaların bilgilerine tek bir ekrandan ulaşabilirsiniz. Bir hastayı kayıt altına almak için adı, soyadı, doğum tarihi ve yaşı bilgilerini almak yeterlidir. Daha sonra bir hastaya ulaşmak için arama kutusuna adının birkaç harfini veya kayıt sırasında verilen hasta numarasını yazmanız yeterlidir. Siz daha ilk harfleri yazdığınızda arama sonuçları eş zamanlı olarak “Hasta Bul” listesine sıralanacaktır.

 

 

Hasta bul listesinden bir hasta seçildiğinde hastanın detaylı bilgileri “Hasta Bilgileri” alanında görülebilir. “Not” alanında hasta ile ilgili özel notlarınızı, bir sonraki muayene tarihini veya diğer çalışanlar ile paylaşmak istediğiniz herhangi bir bilgiyi saklayabilirsiniz. Hastanın geçmişini “Geçmiş İncelemeler” sütunundan görebilir. Seçtiğiniz incelemenin bir özetini “İnceleme Özeti” alanından okuyabilirsiniz.

İNCELEME BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ

Bir hasta için ister yeni bir inceleme açılsın ister eski bir inceleme tüm değişiklikler ve girişler tek bir ekran üzerinden, “ İncelemeler” ekranından yapılmaktadır.

TEK EKRAN

Bir inceleme ile ilgili gireceğiniz her türlü bilgi bu ekran üzerinden düzenlenir. İnceleme ekranı hastane personeliniz ve hekimlerinizin rahatı için özenle tasarlanmış olsa da ihtiyaçları doğrultusunda yazılım ekibimiz tarafından yeniden düzenlenebilmektedir.

GRAFİKSEL ARAÇLAR

Koroner Damarlardaki tıkanıklıklar grafik üzerinden % olarak işaretlenebilir. Obliklerdeki anormallikler yine bir kaç fare hareketiyle görselleştirilebilmektedir.

KUSURSUZ KONUMLANDIRMA

Grafikler üzerinde yapılan işaretlemeler tedavide hayati önem arz ettiği için programa dahil edilen kalibrasyon yapısı sayesinde her bilgisayarda kusursuz doğrulukta görselleştirme yapılabilmektedir.

DÜZENLENEBİLİR LİSTELER

Rapor Tipleri, Kararlar, Doktorlar ve Tanılar hızlı girişi sağlamak için önceden tanımlanan listelerden seçilmektedir. İsterseniz kendinizde bu listeleri oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz.

RAPORLAMA VE ÇIKTI EKRANI

Kaydettiğiniz incelemenin raporunu kağıt üzerinde görüneceği hali ile ekranınızda inceleyebilirsiniz. İster bilgisayara bağlı bir yazıcıdan ister ağ üzerinde tanımlı bir yazıcıdan belirlediğiniz kopya sayısında çıktı alabilir. Tüm yazıcı ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR RAPORLAR

Rapor içinde kullanılan çizimler gerekmediği hallerde rapordan çıkartılabilir veya kısmen kullanılabilir. Raporun yazı biçimi ve büyüklüğü “Biçim” menüsünden belirlenebilir.

DÖKÜMAN ÇIKTILARI

Karp içinden sadece basılı çıktılar değil WORD (doc) ve ADOBE ACROBAT READER (pdf) çıktılarıda alınabilir. Evraklarınızın güvenliği için bu dosyalarında ayrıca yedeklenmesi ve arşivlenmesi yerinde bir davranış olacaktır.

YAPILANDIRMA ARACI

Yazılım üzerinde yapmak istediğiniz her türlü değişiklik ve kalibrasyon “Ayarlar” Penceresinden yapılmaktadır. Raporlarınızda ve incelemelerinizde kullanılan listelere ( tanılar, doktorlar, karalar, rapor tipleri ) ekleme, çıkarma yapabilir. Daha önce girdiğiniz verileri değiştirebilirsiniz.

MERKEZİ VERİTABANI

Raporlama işlemi birden çok bilgisayarda birden yapılıyorsa tüm bilgiler seçilen bir bilgisayar üzerinde tutulur ve herkes aynı kayıtlara ulaşabilir. Verileriniz farklı bilgisayarlara dağılmaz tek bir bilgi bankasında toplanır. Bu sayede veri yönetimi kolaylaşır ve yedekleme için ayırdığınız zaman minimum iner.

YÖNETİM ARACI (KARPMAN)

Kurumunuzda yapılan incelemelerin takibi “KARPman” aracı ile sağlanmaktadır. Araç içinden belirlediğiniz tarihler arasında hangi doktorun, hangi işlemi yaptığını , ne tanı koyduğunu ve verdiği kararı takip edebilirsiniz. İstatistiki bilgilere ulaşabilir. Performans değerlindirmeleriniz için kıymetli bilgilere bir kaç saniye içinde ulaşabilirsiniz. Tüm sütunlara göre filitreler oluşturabilir istediğiniz bir bilgi grubu üzerine odaklanabilirsiniz. Örn: Son 3 ay içinde yapılan tüm Bypass sayısı veya Doktor Ahmet Beyin yaptığı işlemlerin tamamı gibi...

NETWORK UYUMLULUĞU

.Net mimarisinin getirdiği esneklik sayesinde yerel ağınıza kolaylıkla adapte olur. Kablolu ve Kablosuz TCP/IP destekli ağlarda paylaşılmış klasörler yardımıyla hasta bilgilerine kesintisiz erişimi garanti eder. Kablolu ağlarda 100 Mbit Full, Kablosuz ağlarda ise 802.11g (54 Mbit)standartlarında sağlıklı bir erişim programın sağlıklı bir şekilde çalışması için yeterlidir. Talep edilmesi halinde gerekli ağ donanımı firmamız tarafından temin edilmesi , kurulması ve yapılandırılması projemiz içine eklenebilir.

ŞİFRELİ ERİŞİM

İzinsiz giriş ve değişiklikleri engellemek için tüm işlemler sistem yöneticisi tarafından oluşturulmuş kullanıcı hesapları ile kontrol edilmektedir. Tüm işlemler geriye doğru incelenebilir bir bilgiyi kimin girdiği değişikliği kimin yaptığı belirlenebilir.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 • İşletim Sistemi :
  • 2000/XP/Vista
 • Yazılım Gereksinimleri
  • .Net Framework 2.0
  • Internet Explorer 5.0 veya üzeri browser
 • Donanım Gereksinimleri
  • Pentium III 866Mhz 512 MB Ram
  • Sabit Disk üzerinde 200 MB boş alan
  • 1024x768 çözünürlüğünde çalışabilen monitör
  • Network Erişimi (çoklu kullanım)

Kurulum için özel bir sunucuya gerek duyulmamaktadır. Yukarıdaki özellikleri sağlayan bir pc yeterlidir.

Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü soru ve talebinizi bu formu kullanarak bize iletebilirsiniz.
Enter your Email address
Enter your Name
Enter your message
Enter the security code.
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below
Send

 
Mesaj bölümüne iletişim bilgilerinizi yazarsanız size daha hızlı ulaşabiliriz.